Kategorie
Bez kategorii

Projektant wnętrz Łódź podpowie Ci jaki styl powinien mieć Twój dom

Spędzasz długie godziny na poszukiwaniu inspiracji u projektantów wnętrz Łódź, próbując dowiedzieć się, jaki jest twój styl projektowania wnętrz? Czy skłaniasz się ku nowoczesnemu wyglądowi, czy raczej stylowi klasycznemu lub skandynawskiemu? Może uważasz się za minimalistę, ale wszystkie szpilki przypominają klasyczny styl.

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jaki jest twój styl projektowania, oto lista kilku kluczowych stylów wnętrz, które pomogą wyjaśnić i poprowadzić Cię we właściwym kierunku.

1. KLASYCZNY
Klasyczne wnętrza kładą duży nacisk na symetrię, równowagę i porządek. Pokoje w klasycznym stylu są dobrze przemyślane i często składają się z centralnego elementu. Może to być kominek z ozdobnym lustrem powyżej lub wielki stół jadalny z pełnymi krzesłami po obu stronach. Paleta kolorów klasycznego wnętrza jest zwykle inspirowana naturą. Odcienie żółtego, niebieskiego, zielonego i brązowego są powszechne. Dostępne są również delikatniejsze odcienie, takie jak szary, terakota, róż i złamana biel. Naturalne drewno, kamień i marmur są kluczowymi wykończeniami w klasycznym wnętrzu, a tkaniny wydają się być eleganckie, nie mają w sobie nic zbyt odważnego i zgrabnego.

2. WSPÓŁCZESNY
Nowoczesne i współczesne style projektowania są często ze sobą powiązane, ale istnieje różnica między wyglądem. Współczesny oznacza po prostu styl, który jest modny w danym momencie, podczas gdy nowoczesny to specyficzny styl. Mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o uzyskanie współczesnego wyglądu, w którym unika się krzywizny i ozdobnej dekoracji. Przestrzeń ujemna jest uważana za równie ważną jak same meble i przedmioty. Projektant wnętrz Łódź wybiera gładkie, czyste wzory mebli, które pasują do współczesnego wyglądu i zwykle są tapicerowane czarną, białą lub neutralną tkaniną. Projektant wnętrz z biura projektowego z Łodzi unika jednak lamówek i frędzli, utrzymując prosty i świeży wygląd.

3. NOWOCZESNY
Projektant wnętrz Łódź projektuje wnętrze opierając się na czystych liniach i na funkcji przed formą. W nowoczesnej przestrzeni nie znajdziesz niepotrzebnych akcesoriów ani elementów dekoracyjnych, ponieważ w tym stylu chodzi bardziej o prostotę niż bałagan. Oznacza to, że nowoczesny styl jest idealny do mniejszych wnętrz, w których przestrzeń jest cenna. Wypolerowane wykończenia, odważne kolory bloków i geometryczne formy są również wizytówką tego nowoczesnego stylu, który to uwielbia każdy projektant wnętrz Łódź.