Kategorie
Bez kategorii

Zrób z nami prawo jazdy w Legionowie!

Posiadanie uprawnień takich jak prawo jazdy w Legionowie może być bardzo przydatne. Dla tych, którzy mieszkają na wsi lub w małym odległym mieście, bez odpowiedniego dostępu do transportu publicznego, w szczególności konieczne jest zdobycie prawa jazdy i często zakup samochodu. W tym rozdziale dowiesz się, jak zdobyć niemieckie prawo jazdy lub przenieść („Umschreiben”) prawo jazdy uzyskane w swoim kraju. Znajdą się tam także wskazówki, jak uniknąć utraty prawa jazdy. Aby otrzymać prawo jazdy kategorii M (na motocykl), osoba musi zdać test z podstawowej wiedzy na temat motocykli i ubiegać się o zezwolenie szkoleniowe klasy M. Zezwolenie szkoleniowe pozwala wnioskodawcy na jazdę wyłącznie między wschodem a zachodem słońca oraz, z wyjątkiem kierowcy posiadającego licencję na prowadzenie pojazdu innej klasy, tylko pod okiem i pod nadzorem osoby posiadającej prawo jazdy kategorii M. Posiadacze zezwolenia klasy M nie mogą przewozić żadnych pasażerów poza instruktorem posiadającym odpowiednie uprawnienia do prowadzenia motocykla. Zezwolenie ważne jest przez 1 rok. Koszt zezwolenia wynosi obecnie 12,00 dolarów.

Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, przed przystąpieniem do egzaminu umiejętności takich jak prawo jazdy w Legionowie musisz posiadać zezwolenie od co najmniej 6 miesięcy i odbyć 65 godzin jazdy pod nadzorem. Ponadto przed otrzymaniem prawa jazdy na motocykl należy ukończyć podstawowy kurs kierowcy w ramach programu bezpieczeństwa motocykli w Pensylwanii, który wlicza się jako 15 godzin jazdy pod nadzorem do wymaganego 65 godzin.

Należy pamiętać, że o zezwolenie na prawo jazdy w Legionowie na motocyklu można ubiegać się ponownie nie więcej niż trzy (3) razy w ciągu pięciu (5) lat (łącznie cztery (4) zezwolenia na naukę jazdy na motocyklu w ciągu pięciu (5) lat). Za każdym razem, gdy ubiegasz się o zezwolenie szkoleniowe, musisz pomyślnie zdać test wiedzy motocyklowej. OSK Dakar zaprasza na prawo jazdy Legionowo!