Kategorie
Bez kategorii

Projektowanie sklepów internetowych Gdynia to nasza specjalność!

HTTP, a projektowanie sklepów internetowych Gdynia: Hypertext Transfer Protocol to protokół aplikacji, który definiuje język, w którym klienci i serwery mogą się ze sobą porozumiewać. Przypomina to język, którego używasz do zamawiania towarów.
Pliki składowe: Strona internetowa składa się z wielu różnych plików, które przypominają różne części towarów kupowanych w sklepie. Pliki te występują w dwóch głównych typach:
Pliki kodu: Strony internetowe są zbudowane głównie z HTML, CSS i JavaScript, choć inne technologie poznasz nieco później.
Zasoby: jest to zbiorcza nazwa wszystkich innych elementów tworzących witrynę internetową, takich jak obrazy, muzyka, wideo, dokumenty programu Word i pliki PDF.
Co się dokładnie dzieje w Gdyni?
Kiedy wpisujesz adres internetowy w przeglądarce (dla naszej analogii to jak pójście do sklepu):

Przeglądarka dzięki której sprawdzisz projektowanie sklepów internetowych Gdynia łączy się z serwerem DNS i wyszukuje prawdziwy adres serwera, na którym znajduje się witryna (znajdujesz adres sklepu).
Przeglądarka wysyła do serwera komunikat żądania HTTP z prośbą o przesłanie kopii strony do klienta (wchodzisz do sklepu i zamawiasz towar). Ta wiadomość oraz wszystkie inne dane przesyłane pomiędzy klientem a serwerem są przesyłane przez Twoje połączenie internetowe przy użyciu protokołu TCP/IP.
Jeśli serwer zatwierdzi żądanie klienta, wyśle klientowi wiadomość „200 OK”, co oznacza „Oczywiście, że możesz przeglądać tę witrynę! Oto ona”, a następnie rozpoczyna wysyłanie plików witryny do przeglądarki jako serię małych porcji zwanych pakietami danych (sklep przekazuje Ci towar, a Ty przynosisz go z powrotem do domu).

Przeglądarka na której podglądniesz projektowanie sklepów internetowych Gdynia składa małe fragmenty w kompletną stronę internetową i wyświetla ją Tobie (towary docierają do Twoich drzwi — nowe, błyszczące rzeczy, super!). Projektowanie sklepów internetowych Gdynia wykonamy dla Ciebie my|!