Kategorie
Bez kategorii

Hotele i kwatery Kaszuby

Wszyscy myślimy o tym, jak bardzo jesteśmy podekscytowani wyjazdem na wakacje na kwatery kaszuby, co będziemy robić, co zobaczymy podczas podróży. Jest jeszcze jeden obszar, o którym powinniśmy pomyśleć, a mianowicie bezpieczeństwo domu i mienia podczas Twojej nieobecności gdy jedziesz na kwatery kaszuby.

Na pewno nie chcesz wracać do domu, w którym wszystko zostało zabrane podczas wakacji za granicą lub w okolicy. Możesz podjąć kilka kroków, aby mieć pewność, że Twój dom i dobytek będą na Ciebie bezpieczne po powrocie.

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

Ubezpieczenie i inne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa: Tak samo jak potrzebujesz ubezpieczenia podróżnego, musisz oczywiście ubezpieczyć swój dom gdy wyruszasz na kwatery kaszuby. Dobrze byłoby sprawdzić u swojego ubezpieczyciela klauzule obejmujące kradzież, szkody spowodowane przez ogień lub inne zdarzenia, które mogą zniszczyć Twój dom i upewnić się, że Twoja ochrona jest aktualna. Nawet jeśli Twój dom jest objęty kompleksową ochroną ubezpieczeniową, warto sprawdzić w firmie ubezpieczeniowej, co tak naprawdę obejmuje Twoja polisa, jeśli zostawiasz dom niezamieszkany przez dłuższy okres. Wiele firm ubezpieczeniowych z Kaszub mogło zapisać w swoich polisach, że należy je poinformować, kiedy wybierasz się na wakacje, a niektóre nawet nie będą kontynuować ubezpieczenia Twojego domu, jeśli będzie on pusty dłużej niż kilka miesięcy. Dlatego najlepiej jest się z nimi skontaktować i na bieżąco informować ich o tym, kiedy wyjeżdżasz i kiedy spodziewasz się wrócić. Poinformuj ich również, jeśli masz kogoś, kto opiekuje się domem podczas Twojej nieobecności na kwaterach kaszuby.
Podczas podróży paszport może być najcenniejszą rzeczą, jaką nosisz. W przypadku kradzieży paszportu posiadanie cyfrowej kopii ułatwi proces uzyskania nowego paszportu.