Kategorie
Bez kategorii

Pieluszki czy chusteczki wodne biodegradowalne?

Twoje najbardziej palące pytanie o chusteczki wodne biodegradowalne: Czy nawet najgorsze produkty jednorazowego użytku naprawdę stanowią zagrożenie dla noszącego je dziecka? A może jest to głównie problem środowiskowy?
To jest pytanie, które zadaje mi się bardziej niż jakiekolwiek inne na temat pieluch, więc zacznijmy tutaj. Pomijając wpływ na środowisko, czy istnieje ryzyko dla produktów jednorazowego użytku?

Krótka odpowiedź brzmi: tak: pieluchy i chusteczki wodne biodegradowalne mogą stanowić zagrożenie dla noszącego je dziecka. Oto nasze dwa największe problemy zdrowotne związane z pieluchami jednorazowymi:

Ftalany, które mogą być stosowane nie tylko w plastikowych składnikach pieluch jak i mają je chusteczki wodne biodegradowalne, ale także w klejach, syntetycznych substancjach zapachowych i barwnikach. W niedawnym badaniu przeprowadzonym w Korei Południowej wykazano, że cztery wiodące marki pieluch (a także kilka marek podpasek) zawierają różne ilości (aw niektórych przypadkach bardzo wysokie poziomy) ftalanów. Jeśli jesteś regularnym czytelnikiem, wiesz już, jak złe są ftalany, a ponieważ bezpośrednio zakłócają hormony, zdecydowanie nie są czymś, czego chcesz w pobliżu intymności swoich dzieci! Ponadto ftalany okazały się najtrudniejszym składnikiem do wykrycia podczas naszego dochodzenia. Zaskakująca liczba „nietoksycznych” lub „zrównoważonych” marek pieluch w rzeczywistości nie zawiera żadnych twierdzeń dotyczących ftalanów, a w naszych recenzjach poniżej zobaczysz, że każda marka jest „wolna od ftalanów”.

Alergeny i substancje drażniące. TBT, parabeny, lateks i inne często znajdują się w pieluchach. Najprawdopodobniej będą one obecne w perfumach, balsamach i barwnikach. Chociaż jest to najmniej sensacyjne potencjalne ryzyko, dobre, staroświeckie odparzenia pieluszkowe są prawdopodobnie największym problemem dla większości dzieci noszących pieluchy jednorazowe. Najlepszym sposobem na uniknięcie wysypki pieluszkowej (lub poważniejszej reakcji) jest unikanie jednorazowych produktów z barwnikami, substancjami zapachowymi i balsamami oraz poszukiwanie pieluch, które wyraźnie stwierdzają, że nie zawierają lateksu, parabenów i TBT.