Kategorie
Bez kategorii

Ośrodek terapii uzależnień Warszawa zaprasza na leczenie odwykowe!

Istnieje kilka różnych rodzajów ośrodków rehabilitacyjnych takich jak ośrodek terapii uzależnień Warszawa, które możesz wziąć pod uwagę. Nie musisz samodzielnie określać, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej wyjątkowej sytuacji. Zazwyczaj lekarz, specjalista ds. zdrowia psychicznego lub pracownik socjalny, a także pracownicy ośrodka rehabilitacyjnego, pomogą ci w podjęciu decyzji.

Długoterminowe leczenie stacjonarne jakie oferuje ośrodek terapii uzależnień Warszawa: Jest to rodzaj rehabilitacji, który oferuje całodobową opiekę w miejscu zamieszkania (nie w szpitalu). Pobyty zwykle trwają od sześciu do 12 miesięcy.4 Częścią leczenia jest socjalizacja z personelem i innymi mieszkańcami, podobnie jak sesje terapii grupowej, sesje terapii zindywidualizowanej, programy edukacyjne na temat zdrowia psychicznego, uzależnień, odżywiania i innych.

Krótkoterminowe leczenie stacjonarne oferowane przez ośrodek terapii uzależnień Warszawa: Programy te opierają się na 12-etapowym podejściu do wychodzenia z uzależnienia. Krótkoterminowe leczenie stacjonarne było pierwotnie przeznaczone dla osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, ale obecnie leczy osoby z wieloma rodzajami zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. Terapie te trwają zwykle od trzech do sześciu tygodni, a po nich następuje terapia ambulatoryjna i grupy wsparcia (takie jak Anonimowi Alkoholicy), aby zmniejszyć ryzyko nawrotu. Leczenie ambulatoryjne: Leczenie ambulatoryjne oznacza, że ​​mieszkasz w domu, podczas gdy regularnie przez cały tydzień chodzisz do ośrodka leczenia terapii uzależnień w mieście Warszawa. Będziesz uczestniczyć w wielu tego samego rodzaju programach, które oferują ośrodki leczenia stacjonarnego (sesje terapeutyczne i kursy edukacyjne), tylko że nie mieszkasz w ośrodku leczenia.