Kategorie
Bez kategorii

Pyszne, wędzone wędliny z dostawą do domu!

Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem koszyka upominkowego dla smakoszy online, aby wysłać go ukochanej osobie w te święta, być może zechcesz to przemyśleć. Badania finansowane przez Departament Rolnictwa pokazują, że istnieje poważne zagrożenie bezpieczeństwa żywności związane z zamawianiem przez Internet surowego mięsa, wędliny z dostawą do domu, drobiu, dziczyzny i owoców morza. Sprzedaż internetowa tych produktów z dostawą do domu stanowi dużą i stale rosnącą część rynku. Część nowych badań pokazuje, że jeden na dziesięciu kupił lub otrzymał w zeszłym roku łatwo psujące się mięso, drób, dziczyznę lub owoce morza od dostawcy internetowego. W Stanach Zjednoczonych jest ponad 500 sprzedawców, którzy sprzedają surowe mięso online bezpośrednio konsumentom. Sklepy oferujące wędliny z dostawą do domu te umożliwiają konsumentom zakup produktów spożywczych, których nie można kupić w swoim rodzinnym mieście, takich jak artykuły dla smakoszy, artykuły koszerne i halal, regionalne specjały, produkty z dziczyzny lub egzotyczne mięso. Robią też popularne prezenty.

Niebezpieczne temperatury:
Ich ogólna obawa wynikająca z ustaleń polegała na tym, że opakowania nie utrzymują mięsa w bezpiecznej temperaturze poniżej 40 stopni F. Bakterie w wędlinach w mięsie z dostawą do domu rozwijają się najszybciej w zakresie temperatur od 40 do 140 stopni F. Podczas wysyłki surowej żywności pakujący powinni uwzględnić jakiś rodzaj chłodziwa (np. żele, suchy lód, mokry lód) i materiały sztauerskie (pianki ziemne, zgnieciona gazeta, poduszki powietrzne) w celu ochrony przedmiotów przed przesuwaniem się w pudełku i poprawy stabilności temperatury poprzez zmniejszenie ilości powietrze, które ma być utrzymywane w określonym zakresie temperatur.

Latem w klimacie południowym temperatura w zamkniętych, zaparkowanych pojazdach ciężarowych może sięgać nawet 140 stopni F, więc właściwe opakowanie jest bardzo ważne dla kontroli temperatury. Istnieje również problem ze wspólną polityką dostarczania „zwolnienia podpisu”, co oznacza, że ​​paczki mogą być dostarczane bez wymogu podpisu odbiorcy. W takich przypadkach paczki mogą być pozostawione na drzwiach zewnętrznych przez dłuższy czas, co może prowadzić do nadużywania temperatury. Naukowcy przeanalizowali strony internetowe sprzedawców sprzedających wędliny z dostawą do domu, oraz kilogramy łatwo psującego się mięsa bezpośrednio konsumentom i wysyłających za pośrednictwem wspólnego przewoźnika. Okazało się, że tylko 5 procent wymaga podpisu. W ramach ankiety konsumenckiej naukowcy przebadali ponad 9900 panelistów, a do udziału poproszono 1002 osób, które kupiły lub otrzymały produkty mięsne, wędliny z dostawą do domu w ciągu poprzedniego roku. Spośród tych, którzy nie sądzili, że ich produkt został dostarczony w bezpiecznej temperaturze, tylko 21 procent używało termometru.