Kategorie
Bez kategorii

Transport medyczny przeznaczony dla dzieci, niemowląt i wcześniaków

Kiedy noworodki chorują lub rodzą się wcześnie, właściwy zespół i szybki transport medyczny może mieć znaczenie. Nasz zespół ds. Transportu noworodków zapewnia zarówno transport naziemny, jak i lotniczy dla wcześniaków, chorych i skomplikowanych pod względem medycznym noworodków, które wymagają specjalistycznej opieki na naszym OIOM-ie. Wysoko wykwalifikowane pielęgniarki neonatologiczne i terapeuci oddechowi z zespołu transportowego są dostępni w każdej chwili, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, nawet z transportem medyczny z i do szpitala. Kiedy niemowlęta są poważnie chore lub mają wyjątkowe okoliczności, które wymagają dodatkowej uwagi, zespołowi towarzyszy neonatolog, który zapewnia opiekę podczas transportu.

Przygotowanie do transportu:
Kiedy lekarz kierujący / szpital dzwoni na linię transportową, zadajemy szereg pytań, aby upewnić się, że zespół jest przygotowany z całym niezbędnym sprzętem i zaopatrzeniem na potrzeby pacjenta podczas tego gdy trwa transport medyczny. Pielęgniarka transportowa i lekarz biorą udział w konferencji, aby pomóc w podjęciu fachowych i skutecznych decyzji opartych na indywidualnym pacjencie i sytuacji.

Każdy zespół oferujący transport medyczny dla dorosłych składa się z pielęgniarki zarejestrowanej na OIT (RN) i zarejestrowanego terapeuty oddechowego, a lekarze są dostępni przez całą dobę. Każdy członek zespołu jest specjalnie przeszkolony w zakresie fizjologii medycyny lotniczej. W przypadku noworodków, pielęgniarka neonatologiczna lub pielęgniarka neonatologiczna na OIT oraz terapeuta oddechowy będą częścią zespołu opieki transportu medycznego.