Kategorie
Bez kategorii

Podnośniki i platformy nożycowe

Dlaczego warto wybrać platformy nożycowe nad innymi podnośnikami koszowymi?

Platformy nożycowe zapewniają szereg korzyści w porównaniu z tradycyjnymi drabinami. Platforma robocza podnośnika nożycowego jest stosunkowo duża i zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie podnieść pracownika oraz jego narzędzia i sprzęt. Ponadto platforma nożycowa robocza jest wolnostojąca i zapewnia równą przestrzeń, z której można pracować, otoczoną poręczami zabezpieczającymi przed upadkiem. Mobilność podstawy podnośnika pozwala na łatwe manewrowanie. Dla porównania, drabina stanowi uciążliwe zagrożenie bezpieczeństwa, które nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa pracownikowi podczas pracy w trudno dostępnych miejscach.

Jakie są rodzaje podnośników nożycowych?
Platformy nożycowe mają różne kształty i rozmiary. Chociaż są one zwykle przeznaczone do podnoszenia pracowników i materiałów na dużą wysokość, podnośniki nożycowe są również dostępne w mniejszych rozmiarach, używanych do podnoszenia przedmiotów, takich jak palety, na niższe wysokości. Występują w różnych wariantach wysokości podnoszenia i mocy w zależności od wymagań środowiska pracy. Przeanalizujemy kilka poniżej.

Platformy nożycowe niskiego poziomu – niskopoziomowe podnośniki nożycowe są idealne do stosowania w pomieszczeniach roboczych, takich jak magazyny, wieszaki czy garaże. Niskopoziomowy podnośnik nożycowy osiąga wysokość około 20 do 25 stóp. Napędzane silnikiem elektrycznym, są lekkie, co zmniejsza nacisk na podłogę i mają gładkie powierzchnie kół przeznaczone do użytku w pomieszczeniach. Podnośniki nożycowe wysokiego poziomu Jak sama nazwa wskazuje, wysokopoziomowe podnośniki nożycowe mogą osiągać wysokość niedostępną dla podnośników niskopoziomowych. Mogą osiągać wysokość do 28 metrów, co jest więcej niż wystarczające dla różnych potrzeb związanych z pracą na wysokim poziomie. W zależności od środowiska pracy mogą być zasilane elektrycznie lub gazem.