Kategorie
Bez kategorii

Ile trwa dochodzenie odszkodowań?

Istnieją dwa rodzaje roszczeń ubezpieczeniowych: dochodzenie odszkodowań pierwszej strony i roszczenia osób trzecich. Podczas gdy dochodzenie odszkodowań z tytułu pierwszej strony to roszczenie składane we własnej firmie ubezpieczeniowej, roszczenie strony trzeciej to roszczenie, które składasz u ubezpieczyciela innej osoby lub firmy. Większość ubezpieczających obejmuje osoby trzecie, które odniosły obrażenia w wyniku ich działań.

Rodzaj roszczenia, które złożysz, będzie zależał od tego, kto był winny wypadku, rodzaju wypadku, który miał miejsce oraz zakresu Twojego ubezpieczenia. Na przykład, jeśli spowodowałeś wypadek samochodowy podczas jazdy samochodem, prawdopodobnie powinieneś złożyć roszczenie z pierwszej strony u swojego ubezpieczyciela auto.

Z drugiej strony, jeśli zostałeś potrącony przez samochód podczas przechodzenia przez ulicę lub uczestniczyłeś w wypadku, będąc pasażerem w samochodzie, powinieneś zgłosić szkodę osobie trzeciej do ubezpieczyciela samochodu kierowcy. Alternatywnie, jeśli odniosłeś obrażenia podczas zakupów w sklepie lub jedzenia w restauracji, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie za obrażenia ciała w firmie ubezpieczeniowej firmy.

Dochodzenie odszkodowań dotyczy zarówno uszkodzeń ciała, jak i mienia. Proces dochodzenia odszkodowań ubezpieczeniowych nie jest krótki! Niezależnie od tego, czy zostałeś ranny w wypadku samochodowym, w domu lub budynku, czy podczas wizyty w firmie, zazwyczaj musisz zgłosić ten incydent firmie ubezpieczeniowej w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Jeśli nie byłeś winny wypadku, powinieneś skontaktować się z ubezpieczycielem firmy, właścicielem budynku lub winnym kierowcą. Prawdopodobnie będziesz musiał podać informacje o przyczynie wypadku i zakresie obrażeń.