Kategorie
Bez kategorii

Czy zabawki Gdynia są odpowiednie dla dzieci?

Unikaj starszych zabawek z Gdyni, nawet rozdań przyjaciół i rodziny. Zabawki Gdynia mogą mieć sentymentalną wartość i są z pewnością tańsze, ale mogą nie spełniać obecnych standardów bezpieczeństwa i mogą być tak noszone podczas zabawy, że mogą się złamać i stać się niebezpieczne. I upewnij się, że zabawka nie jest zbyt głośna dla twojego dziecka. Hałas niektórych grzechotek, piskliwych zabawek oraz zabawek muzycznych lub elektronicznych może być tak głośny jak klakson samochodowy – nawet głośniejszy, jeśli dziecko trzyma go bezpośrednio przy uszach – i może prowadzić do utraty słuchu. Bezpieczne zabawki Gdynia dla niemowląt, małych dzieci i przedszkolaków – takie istnieją! Zawsze czytaj etykiety, aby upewnić się, że zabawka jest odpowiednia dla wieku dziecka.

Wytyczne opublikowane przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) i inne grupy mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. I rozważ temperament, nawyki i zachowanie dziecka za każdym razem, gdy kupujesz nową zabawkę. Nawet dziecko, które wydaje się być zaawansowane w porównaniu z innymi dziećmi w tym samym wieku, nie powinno używać zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci. Poziom wiekowy zabawek zależy od czynników bezpieczeństwa, a nie inteligencji czy dojrzałości.

Pamiętaj o tych wytycznych dotyczących wieku: Zabawki Gdynia powinny być wystarczająco duże – o średnicy co najmniej 1¼ cala (3 centymetry) i długości 2¼ cala (6 centymetrów) – aby nie mogły zostać połknięte ani osadzone w tchawicy. Tester drobnych części lub dławik może ustalić, czy zabawka jest za mała. Rury te mają średnicę zbliżoną do tchawicy dziecka. Jeśli przedmiot zmieści się w tubie, jest za mały dla małego dziecka. Jeśli nie możesz znaleźć dławika, poproś sprzedawcę o pomoc lub użyj tuby z papieru toaletowego. Unikaj kulek, monet, piłek i gier z piłkami o średnicy 1,75 cala (4,4 centymetra) lub mniejszej, ponieważ mogą utknąć w gardle powyżej tchawicy i utrudniać oddychanie.