Kategorie
Bez kategorii

Siłownik beztłoczyskowy Parker – pomoc w przemyśle!

W zależności od rodzaju ruchu i źródła energii wykorzystywanego do działania siłowniki beztłoczyskowe Parker można podzielić na różne typy. Oto lista różnych typów siłowników:

Jak sama nazwa wskazuje, elektryczny siłownik beztłoczyskowy Parker wykorzystują energię elektryczną, aby umożliwić ruchy w linii prostej. Działają poprzez przesuwanie tłoka w przód i w tył w oparciu o sygnały elektryczne i są najczęściej używane do ruchów, takich jak ciągnięcie, pchanie, blokowanie, podnoszenie, wyrzucanie, zaciskanie lub schodzenie. Siłowniki liniowe działają z silnikiem, który wytwarza szybki ruch obrotowy i przekładnią, która spowalnia jego uderzenie. To z kolei zwiększy moment obrotowy, który byłby użyty do obrócenia śruby pociągowej, co spowoduje liniowy ruch wału lub nakrętki napędowej. Często w siłownikach liniowych stosowany jest silnik 12 V DC, ale można również stosować te o innych napięciach. Zmiana polaryzacji połączenia silnika z akumulatorem sprawiłaby, że silnik obracałby się w przeciwnym kierunku.

Producenci oferują siłowniki liniowe w różnych skokach, co odbywa się poprzez zwiększenie lub zmniejszenie długości wału. Przy różnych biegach można również osiągnąć różne prędkości. Ogólnie rzecz biorąc, im większa prędkość obrotu śruby, tym mniejsza siła. Przełącznik w głównym wale siłownika na górnym i dolnym końcu zatrzymuje śrubę, gdy osiąga koniec swojego ruchu lub skoku. Gdy wał osiąga swój koniec, przełącznik odcina zasilanie silnika. Elektryczny siłownik beztłoczyskowy Parker wykorzystuje energię elektryczną do osiągnięcia ruchu obrotowego. Ruch ten może być ciągły lub być pod stałym kątem, jak widać w silnikach serwo i silnikach krokowych. Zazwyczaj elektryczny siłownik beztłoczyskowy Parker składa się z kombinacji silnika elektrycznego, wyłącznika krańcowego i wielostopniowej przekładni śrubowej.