Kategorie
Bez kategorii

Wycena wartości, czyli operat szacunkowy nieruchomości Warszawa

Proces jakim jest operat szacunkowy nieruchomości Warszawa przeszedł zmianę kilka lat temu, kiedy uchwalono Kodeks postępowania w zakresie wyceny nieruchomości. Prawo to miało na celu uczynienie rzeczoznawców bardziej niezależnymi i nie „wynajętymi” przez agentów nieruchomości, kupującego, sprzedającego lub bank obsługujący transakcję. Ale w niektórych przypadkach rzeczoznawcy wykonujący operat szacunkowy nieruchomości Warszawa mogą nie być lokalni w obszarze, w którym oceniali domy, szczególnie gdy zaangażowane są firmy zarządzające ocenami.

Właśnie wtedy pojawiło się pytanie, jak dobrze ci rzeczoznawcy znają dzielnice i „prawdziwą” wartość domu, gdy operat szacunkowy nieruchomości Warszawa ustalił zbyt niską cenę. Co możesz zrobić, aby ocena przebiegła prawidłowo Upewnij się, że Twój dom wygląda w „show-kształt” podczas wizyty rzeczoznawcy? Nawet jeśli Twój dom jest objęty umową i możesz powrócić do normalnego życia, na jeden dzień upewnij się, że dom wygląda tak idealnie, jak podczas wprowadzania go na rynek.

Prześlij oceny rzeczoznawcy. Poproś swojego agenta, aby spotkał się z rzeczoznawcą i dostarczył informacje używane do wyceny domu i / lub obsługi ceny, którą otrzymałeś, zwłaszcza jeśli otrzymałeś wiele ofert, a cena była wyższa niż cena wywoławcza. Zrób mocne argumenty, zwłaszcza jeśli Twój dom jest droższy niż większość domów w okolicy. Ponadto, jeśli wprowadzasz wiele ulepszeń do swojego domu, wypisz je, w tym koszt każdego przedmiotu i opisz to rzeczoznawcy, wykonującemu operat szacunkowy nieruchomości w Warszawie i innych miasta, na piśmie.