Kategorie
Bez kategorii

Szkoły Kitesurfingu Chałupy – nauka różnych sportów wodnych

Jak trudna jest nauka kitesurfingu w porównaniu do innych sportów na desce?
Szkoły Kitesurfingu Chałupy pozwalają Ci posiąść takie umiejętności w kilka dni. Podczas gdy niektóre umiejętności gry na desce przekładają się na kitesurfing, nie wszystkie z nich pomagają w nauce tego sportu. Wielu windsurferów narzeka, że ​​ich nawyki windsurfingowe przeszkadzają w nauce kitesurfingu, stąd istnieją szkoły kitesurfingu Chałupy, które pozwalają poznać ten sport na nowo.

Widzę to na przykładzie szkoły Kitesurfingu w Chałupach – windsurfer musi ciągle ciągnąć za wahacz, aby zwiększyć prędkość, podczas gdy podczas kitesurfingu wciągnięcie poprzeczki nie zawsze wytwarza więcej mocy – w rzeczywistości może mieć odwrotny efekt w zależności od twojego pozycja latawca w oknie. Jazda na snowboardzie może się przydać do zdobycia odpowiednich umiejętności na desce kitesurfingowej, ponieważ już wiesz, jak przesuwać się po desce, a także kopać w relingu deski – co jest kluczem do jazdy pod wiatr.

Wakeboarding może również pomóc zmniejszyć krzywą uczenia się kitesurfingu. Jednak niektórym zaawansowanym wakeboarderom przeszkadza różnica w kierunku przyciągania – w wakeboardingu przyciąganie z łodzi jest poziome, podczas gdy w kitesurfingu przyciąganie jest znacznie bardziej pionowe. Powoduje to różne postawy i pozycje ciała i może sprawić, że nauka kitesurfingu będzie trudniejsza dla doświadczonego wakeboardera – nie wspominając już o nauce umiejętności latania latawcem charakterystycznych dla kitesurfingu, które uczą szkoły kitesurfingu Chałupy.