Kategorie
Bez kategorii

Szkolenia menedżer gastronomii – zyskaj nowe umiejętności i niezbędną wiedzę

Awansowałeś i szef wysyła Cię na szkolenia menedżer gastronomii? To świetna wiadomość bo od teraz będziesz wiedział, jak zarządzać swoim zespołem i na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli chodzi o odzież, powinieneś skupić się na kulturalnym i schludnym wyglądzie Twoich pracowników. Szkolenia menedżer gastronomii nakazują by były to uporządkowane, czyste i pachnące ubrania. Twoje ubranie nie powinno być zbyt krzykliwe, w większości przypadków wystarczająca jest zwykła biała bluzka i czarne spodnie z tkaniny. W bardziej wyrafinowanych przypadkach może się zdarzyć, że otrzymasz ubrania zapewniające jednolity wygląd personelu. Twoje buty powinny być eleganckie, skromne i wygodne. Wysokie obcasy są nie tylko nieodpowiednie do obsługi, ale także powodują ból.

Jako personel serwisowy, który przeszedł szkolenia menedżer gastronomii, jesteś w ruchu przez wiele godzin dziennie. Buty robocze powinny zatem być jednocześnie wygodne i eleganckie. Najlepsze są płaskie i zamknięte buty. Ponadto biżuteria na rękach i rękach jest niedostępna. Zrezygnuj z noszenia nakrycia głowy. Zamiast tego umieść wartość na zgrabnej fryzurze. Jeśli chcesz nosić makijaż, to w porządku, ale używaj tylko przyzwoitych tonów. Jeśli nosisz perfumy, utrzymuj je na rozsądnym poziomie. Zadbane dłonie bez lakieru do paznokci wykazują doskonałą znajomość obsługi restauracyjnej, o czym świadczy Twoja znajomość ogłady, którą pozyskałeś uczęszczając na szkolenie dla menedżera gastronomii.Guma do żucia jest, co zrozumiałe, nieodpowiednia!

Aby odpowiednio przygotować miejsce dla gości, pokoje należy dokładnie przewietrzyć przed przybyciem pierwszych gości i doprowadzić do przyjemnej temperatury. Obowiązkowe są czyste podłogi, parapety, stoły i sztućce. Świece należy wymienić, a kwiaty sprawdzić pod kątem świeżości. Jeśli palenie jest nadal dozwolone, każda popielniczka powinna być czysta i pusta. Pomieszczenia sanitarne należy również przetestować pod kątem kompletnych akcesoriów. Co najważniejsze, papier toaletowy, ale również mydło i ręczniki powinny być dostępne w odpowiednich ilościach. Jako menedżer gastronomii z częścią hotelową powinieneś o to szczególnie zadbać.