Kategorie
Bez kategorii

Gdzie kupić pióro Waterman?

Niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie korzystałeś z wiecznego pióra, czy z jednego na dzień, ogromna liczba opcji może być przytłaczająca. Zorganizowaliśmy naszą listę ulubionych piór wiecznych pod względem ceny, aby pomóc Ci zawęzić wybór i wybrać najlepsze pióro Waterman dla Ciebie.

Rzeczy do rozważenia, zanim wybierzesz pióro wieczne Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z piór wiecznych, musisz wiedzieć o kilku rzeczach, zanim zdecydujesz, który z nich kupić. Oto kilka rzeczy do rozważenia, zanim kupisz pióra wieczne Waterman:

1. Stalówka: Koniec pióro Waterman, z którego wydobywa się atrament, to stalówka. Zazwyczaj są one dostępne w kilku rozmiarach, w tym 1,1 mm, bardzo dobrze, dobrze, średnio lub szeroko. Niektóre osoby mogą preferować ultra-dokładność wyjątkowo cienkiej stalówki, podczas gdy inni doceniają łatwiejsze w użyciu szersze stalówki. Pomyśl o swoim stylu pisania i tym, który rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy.

2. Mechanizm napełniania: Tusz należy napełniać wiecznym piórem, a jest do tego kilka różnych mechanizmów. Wszystkie pisaki z naszej listy mają albo mechanizm napełniania tłoka (rodzaj, w którym wkładasz atrament do słoika z atramentem, aby go napełnić), albo mechanizmy naboju (rodzaj z wymiennymi nabojami z atramentem). Pamiętaj, że możesz użyć konwertera tuszu na kartridżu, więc możesz również zanurzyć go w tuszu ze słoikiem, ale zwykle musisz go kupić osobno. Na poniższych listach zauważamy, które pióra zawierają konwerter, lub zalecamy konkretny model dla tych, do których ma to zastosowanie.

2. Materiał z którego wykonane są pióro Waterman: To w dużej mierze zależy od twoich preferencji. Niektórzy ludzie chcą czegoś eleganckiego i gładkiego, a inni wolą coś, co zapewnia lepszą przyczepność. Tak czy inaczej, pióro powinno być wygodne w użyciu i wykonane z materiału wartego ceny, którą za niego zapłacisz.